Reklama
  • Środa, 19 kwietnia 2017 (11:05)

    Problemy ze snem

Zadbaj o zdrowy, mocny sen. Jest on warunkiem dobrego samopoczucia.

Będziesz po nim wypoczęta i pełna energii. Bo bezsenność to koszmar. Nie tylko dręczy cię w nocy, ale jeszcze przez cały dzień czujesz się zmęczona, rozdrażniona i masz kłopoty z koncentracją. Różne mogą być jej przyczyny: dużo pracy, stresów, zarywanie nocy i wiele innych. Ale walka z bezsennością jest zawsze warta zachodu.

Zanim sięgniesz po pigułkę, wypróbuj inne metody

Reklama

Bez względu na to, czy masz trudności z zasypianiem, czy też budzisz się w nocy wiele razy lub za wcześnie rano, czasami potrzebna jest jedynie poprawa tzw. higieny snu. Bardzo pomaga ciepła kąpiel przed pójściem do łóżka. Dodaj do wody kilka kropli olejku lawendowego, który działa uspokajająco. Możesz też skropić nim poduszkę. Zadbaj o to, by sypialnia była dobrze przewietrzona i nieprzegrzana (poniżej 22°C). Staraj się kłaść spać i wstawać zawsze o tej samej porze, tak by stało się to rutyną. Tuż przed udaniem się na spoczynek wypij napar z kozłka lekarskiego (waleriany). Działa uspokajająco i przywraca głęboki, spokojny sen.

Twoje Imperium

Zobacz również

  • Tak to już jest, że niektóre choroby częściej dopadają panie, a inne wybierają panów. Trzeba więc siebie obserwować i nie udawać twardziela, gdy coś odbiega od normy. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.