Reklama
  • Środa, 19 kwietnia (11:00)

    Bezpiecznie na mrozie

Zachowaj ostrożność w te wyjątkowo chłodne dni i sprawdź, o czym należy teraz pamiętać.

Bardzo niska temperatura na zewnątrz może nawet doprowadzić do zawału, dlatego w tym czasie ogranicz swoją aktywność na powietrzu!

Nie zapominaj o ubraniu na cebulkę. Kilka warstw odzieży najlepiej chroni przed wychłodzeniem. Ważne, by ubrania były z naturalnej tkaniny, np. bawełny lub wełny. Istotne jest noszenie czapki, ponieważ przez głowę ucieka aż 40% ciepła. By nie marzły stopy, najlepiej nosić buty ocieplane futerkiem ze skóry naturalnej lub materiału np. z gore-texem, który nie przemaka i chroni przed chłodem. Przy wyborze obuwia zwróć uwagę, by było na grubej podeszwie z protektorem, dzięki czemu nie będziesz się ślizgać.

Reklama

Botki czy pantofle na obcasie mogą poleżeć do wiosny! Czekając na przystanku, staraj się nie stać nieruchomo w miejscu, pochodź, potruchtaj, ruszaj się. Nie pij alkoholu, który rozszerza naczynia krwionośne tylko na chwilę, powodując uczucie ciepła. W rzeczywistości bardzo wyziębia organizm! Bardzo istotne jest zjedzenie ciepłego posiłku przed wyjściem na dwór. Możesz przygotować na śniadanie gorącą owsiankę lub sycącą jajecznicę na bekonie i do tego kubek herbaty. By nie marzła Ci twarz, nakładaj na skórę grubą warstwę tłustego kremu. Nie owijaj jej szalikiem zakrywającym jednocześnie usta i nos. Wydychane powietrze szybko się skropli i zamieni się w zimny mokry kompres. Lepiej osłonić twarz czapką uszatką i dużym kapturem wykończonym miękkim futrem.

Kurier TV

Zobacz również

  • Wiek czy choroba sprawiają, że niemal w każdej rodzinie jest ktoś, kto wymaga troskliwej i odpowiedniej opieki. To nie jest łatwe zadanie. Ale w życiu trzeba być gotowym na wszystko. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.